Beskrivning
Produktbeskrivning:Plommontomat Modus F1
Smakrika, röda miniplommontomater i långa klasar. Något fastare fruktkött med fin sötma och syra. Tidig och rikgivande för växthus eller skyddat uteläge.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Solanum lycopersicum Modus F1 |
| Höjd: | 200cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 50cm |
| Skördetid: | Juli-Oktober |
| Förodling: | Februari-April |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 50cm |
| Radavstånd: | 50cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 0,5cm |
| Antal frö: | 5 frö |







