Beskrivning
Produktbeskrivning:gul, 100cm, juni-juli, sol, halvsk.B
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Centaurea macrocephala |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 100 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Rabatt, äng |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 40 cm |
| Antal / m²: | 6 st |
| Härdighet: | B |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 100 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Rabatt, äng |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 40 cm |
| Antal / m²: | 6 st |
| Härdighet: | B |







