Beskrivning
Produktbeskrivning:blå, 15cm, juni-aug, sol, halvsk.C
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Chaenorhinum origanif. Blue Dream |
| Blomningstid: | Juni till Augusti |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 15 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande |
| Lämplig till: | Rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torktålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Planteringsavstånd c/c: | 20 cm |
| Antal / m²: | 25 st |
| Härdighet: | C |
| Blomningstid: | Juni till Augusti |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 15 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande |
| Lämplig till: | Rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torktålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Planteringsavstånd c/c: | 20 cm |
| Antal / m²: | 25 st |
| Härdighet: | C |







