Beskrivning
Produktbeskrivning:gul, vintergrön, 20cm, juni-juli, sol, sk.BC
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Chiastophyllum oppositifolium (Goldtröpfchen) |
| Blomfärg: | Gul, rödaktig stjälk |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 20 cm |
| Läge: | Sol till skugga |
| Växtsätt: | Marktäckande |
| Lämplig till: | Rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 20 cm |
| Antal / m²: | 25 st |
| Härdighet: | BC |
| Övrigt: | Vintergrön |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 20 cm |
| Läge: | Sol till skugga |
| Växtsätt: | Marktäckande |
| Lämplig till: | Rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 20 cm |
| Antal / m²: | 25 st |
| Härdighet: | BC |







