Beskrivning
Elband Classic 20 mm 200 Meter. 2,56 Ohm/m – för elstängsel
Elbandet Classic är ett polyethylen band med 6 rostfria ledare.
Detta är ett starkt elband med medellång livslängd.
| Färg: | Vit |
| Bredd: | 20 mm |
| Brottstyrka: | 120 kg |
| Antal Ledare: | 6 |
| Rostfria ledare: | 4 x 0,20 mm |
| Rostfria ledare: | 2 x 0,30 mm |
| Resistans: | 2,56 Ω/m |
| UV-Garanti: | 3 år |







