Beskrivning
Med sina 6 separata fack är green basics frötråg det perfekta tillbehöret för din sådd. Med sin robusta design och två handtag på sidorna är den lätt att transportera. Hål i botten säkerställer att överflödigt vatten kan rinna bort omedelbart, vilket förhindrar vattenmättnad.
- Perfekt för sådd
- Med 6 separata fack
- Hål i botten för bra dränering
- Robust, okrossbar kvalitet
- Tillverkad med vindenergi
- 100% återvunnen och återvinningsbar
| Artikelnr.: | EL-6870702236700 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 st. |
| EAN: | 8711904527754 |
| Tillverkarnr.: | 6870702236700 |
| Användning: | Indoor |
| Material: | Återvunnen plast, Återvunnen plast |
| Användningsområde: | Indoor |
| Material: | Plast |
| Form: | Oval |
| Färg: | Grön |
| Bredd: | 22 cm |
| Höjd: | 7 cm |
| Djup: | 14,5 cm |
| Egenskaper: | UV-beständig, Frosttålig, Vattendränerning möjlig, Okrossbar, 100 % återvinningsbar, Hållbart producerad |
| Produkttyp: | Odling |
| Garanti: | 3 års garanti |
| Produktlinjer: | elho green basic |







