Beskrivning
Elrep Rutland 5 mm 300 m PP STD
| Brottstyrka | 335 kg |
| Färg | Vit |
| Garantitid | UV-3 |
| Ledare material | Rostfria |
| Längd | 300 m |
| Ledare st/Ø | 3 x 0,40 mm |
| Motstånd | 1,93 Ω |
| Storlek | 5 mm |
| Varumärke | RUTLAND |
Till korta-medellånga stängsel.
Rekommenderad max stängsellängd – 1800 m.
Elrep som med sina 3 st rostfria ledare är slitstarkt samt med en bra ledningsförmåga.







