Beskrivning
Produktbeskrivning:
grön, juni, gröna flikiga blad, roströd höstfärg, mörkblå ätliga bär hösten, 6-8m, sol, halvskugga, zon 1-4(5).
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Vitis coignetiae |
| Blomningstid: | Juni |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 600-800 cm |
| Bredd: | 3 – 5 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 4 m |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Vitis coignetiae |
| Blomfärg: | Grön |
| Blomningstid: | Juni |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 600-800 cm |
| Bredd: | 3 – 5 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 4 m |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Får små mörkblå ätbara druvor hösten, roströd höstfärg |
| Blomningstid: | Juni |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 6 – 8 m |
| Bredd: | 3 – 5 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 4 m |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Blomningstid: | Juni |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 6 – 8 m |
| Bredd: | 3 – 5 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 4 m |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |







