Beskrivning
Produktbeskrivning:vit, lilagrönsilvriga blad, juni-juli, 40cm, sol, sk.AB
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Heucherella hybr. Quicksilver |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Lilagrönsilvrig |
| Höjd: | 40 cm |
| Läge: | Sol till skugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande |
| Lämplig till: | Kantväxt, rabatt, woodland |
| Jord: | Alla jordar, surjord, lätt fuktigt läge |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Rådjur, snigel |
| Planteringsavstånd c/c: | 30 cm |
| Antal / m²: | 11 st |
| Härdighet: | AB |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Lilagrönsilvrig |
| Höjd: | 40 cm |
| Läge: | Sol till skugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande |
| Lämplig till: | Kantväxt, rabatt, woodland |
| Jord: | Alla jordar, surjord, lätt fuktigt läge |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Rådjur, snigel |
| Planteringsavstånd c/c: | 30 cm |
| Antal / m²: | 11 st |
| Härdighet: | AB |







