Beskrivning
Produktbeskrivning:
vit, juni-sept, något hängande grenar, 50-70cm, sol, halvskugga, zon 1-3 (4).
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Hydrangea macrophylla Runaway Bride ® Snow White |
| Blomfärg: | Vita blommor i klasar längs hela grenarna |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Bladfärg: | Friskt gröna, spetsigt ovala blad med tunn sågtandning; höstfärg i ljust gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hängande, lätt överhängande buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Något hängande grenar |
| Latinskt namn: | Hydrangea macrophylla Runaway Bride ® Snow White |
| Blomfärg: | Vita blommor i klasar längs hela grenarna |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Bladfärg: | Friskt gröna, spetsigt ovala blad med tunn sågtandning; höstfärg i ljust gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hängande, lätt överhängande buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Något hängande grenar |
| Latinskt namn: | Hydrangea Runaway Bride ® Snow White |
| Blomfärg: | Vita blommor i klasar längs hela grenarna |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 50-70 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hängande, lätt överhängande buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Något hängande grenar |
| Latinskt namn: | Hydrangea macrophylla Runaway Bride ® Snow White |
| Blomfärg: | Vita blommor i klasar längs hela grenarna |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Bladfärg: | Friskt gröna, spetsigt ovala blad med tunn sågtandning; höstfärg i ljust gult |
| Höjd: | 50-70 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hängande, lätt överhängande buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Något hängande grenar |







