Beskrivning
| Odlingstid: | juli,augusti,september,oktober |
|---|---|
| Plantavstånd: | 15 x 1,5-4 cm |
| Skörd: | januari,februari,mars,september,oktober,november,december |
| Artikelnr.: | SAT-ns14 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 Paket |
| EAN: | 7640126482859 |
| Tillverkarnr.: | ns14 |
| Odlingsläge: | Direktsådd, Förkultivering |
| Sådjup: | 1 cm |
| Plats: | soligt läge |
| Certifieringar: | Ekologisk |
| Botaniskt namn: | Valerianella locusta |
| Innehåll: | 5 g |
| Egenskaper: | Certifierad ekologisk |
| Grönsakstyp: | Bladgrönsaker |
| Tillgänglig som: | Portionsfrön |
| : | Augusti, Juli, Oktober, September |







