Beskrivning
Produktbeskrivning:orange, stark doft, gulorange höstfärg, 1,5-2m, feb-april, sol, halvskugga, zon 1-4 (5).
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Hamamelis intermedia Aphrodite |
| Blomfärg: | Orange |
| Blomningstid: | Februari till April |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och flerstammig buske till litet träd |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik surjord |
| Planteringsavstånd c/c: | 180 – 220 cm |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Gulorange höstfärg |
| Latinskt namn: | Hamamelis intermedia Aphrodite |
| Blomfärg: | Orange |
| Blomningstid: | Februari till April |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och flerstammig buske till litet träd |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik surjord |
| Planteringsavstånd c/c: | 180 – 220 cm |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Gulorange höstfärg |
| Latinskt namn: | Hamamelis intermedia Aphrodite |
| Blomfärg: | Orange |
| Blomningstid: | Februari till April |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön, Gulorange höstfärg |
| Höjd: | 150-200 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och flerstammig buske till litet träd |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik surjord |
| Planteringsavstånd c/c: | 180 – 220 cm |
| Växtzon: | 1 – 4 (5) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Gulorange höstfärg |







