Beskrivning
Produktbeskrivning:ljusgul, 60cm, maj-juli, sol, halvsk.A
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Trollius x cultorum Cheddar |
| Blomningstid: | Maj till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 60 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Invid vatten, rabatt, woodland |
| Jord: | Alla jordar, fuktigt läge |
| Undviks av: | Hare, rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | A |
| Blomningstid: | Maj till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 60 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Invid vatten, rabatt, woodland |
| Jord: | Alla jordar, fuktigt läge |
| Undviks av: | Hare, rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | A |







