Beskrivning
Produktbeskrivning:Denna gurka passar perfekt till inläggning och producerar en stor mängd gurkor. Låt gurkorna växa tills de är över 7cm, då är de som godast.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Cucumis sativus Anulka F1 |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 50cm |
| Skördetid: | Juli-September |
| Förodling: | Februari-April |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 50cm |
| Radavstånd: | 150cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 1-2cm |
| Antal frö: | 20 frö |







