Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Phaseolus vulgaris Marona |
| Höjd: | 30-40cm |
| Läge: | Sol |
| Skördetid: | Juli-September |
| Förodling: | Maj-Juni |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 20cm |
| Radavstånd: | 50cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 3-5cm |
| Antal frö: | 20st |







