Beskrivning
Produktbeskrivning:En trevlig mix av färglad röllika i olika pastellfärger! Blommorna passar bra i sommarbuketter och behåller färgerna när de torkas.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Achillea Summer Pastels |
| Blomningstid: | Juli-September |
| Höjd: | 60-75cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 30cm |
| Förodling: | Februari-April |
| Direktsås: | Maj-September |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Plantavstånd: | 30cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 10-30 dagar |
| Sådjup: | 0,2cm |
| Antal frö: | 250st |
| Räcker till: | 50-60 plantor |
| Egenskaper: | Omtyckt av fjärilar & bin |







