Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Allium porrum Blue Green Winter |
| Höjd: | 60cm |
| Läge: | Sol |
| Förodling: | Februari-April |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 15cm |
| Radavstånd: | 60cm |
| Grotid: | 10-20 dagar |
| Sådjup: | 1cm |
| Antal frö: | 50st |







