Beskrivning
Produktbeskrivning:rosa, 100cm, juli-aug, sol.BC
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Delphinium ruysii Pink Sensation |
| Blomningstid: | Juli till Augusti |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 100 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Rabatt |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Undviks av: | Rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 40 cm |
| Antal / m²: | 6 st |
| Härdighet: | BC |
| Blomningstid: | Juli till Augusti |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 100 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Rabatt |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Undviks av: | Rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 40 cm |
| Antal / m²: | 6 st |
| Härdighet: | BC |
| Blomningstid: | Juli till Augusti |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 100 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtsätt: | Upprätt |
| Lämplig till: | Rabatt |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Undviks av: | Rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 40 cm |
| Antal / m²: | 6 st |
| Härdighet: | BC |







