Beskrivning
Elrep Swedguard+ 4 mm Blå 400 m 3×0,4 spole – för elstängsel
| Brottstyrka | 440 kg |
| Diameter | 4 mm |
| Färg | Blå |
| Ledare material | Rostfria |
| Längd | 400 m |
| Ledare st/Ø | 3 x 0,40 mm |
| Motstånd | 1,90 Ω |
| Storlek | 4 mm x 400 m |
| Varumärke | SWEDGUARD |
Swedguards elrep finns i två olika utföranden: Pro Plus och Plus.
Våra Pro Plus elrep är tillverkade i multifillament och har därmed 5 års UV-garanti.
Elrepen som är markerade med Plus, är tillverkade av polypropylen (PP) och har därmed 3 års UV-garanti.
Lågt Ω-tal = lågt motstånd = repet har bättre förmåga att transportera strömmen.







