Beskrivning
Elrep Swedguard Pro+ 5 mm Svart/Vit 300 Meter. 0.30 Ohm/m – för elstängsel
Pro Plus elrep är tillverkade i multifillament och har därmed 5 års UV-garanti.
Lågt Ω-tal = lågt motstånd = repet har bättre förmåga att transportera strömmen.
| Färg: | Svart/Vit. |
| Diameter: | 5 mm |
| Brottstyrka: | 428 kg. |
| Totalt antal Ledare: | 3 |
| Rostfria ledare: | 2 x 0,4 mm |
| Kopparledare | 1 x 0,25 mm |
| Resistans: | 0,3 Ω/m |
| Längd: | 300 meter |
| UV-Garanti | 5 år |







