Beskrivning
Produktbeskrivning:Blåklint Dwarf Pouce
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Centaurea cyanus Dwarf Pouce |
| Blomfärg: | Blandade färger |
| Blomningstid: | Juli-September |
| Höjd: | 30cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 20cm |
| Förodling: | Mars-April |
| Direktsås: | April-Maj, Augusti-September |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 20cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 0,5cm |
| Antal frö: | 225 frö |







