Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Blomfärg: | Små, gulgröna och oansenliga |
| Blomningstid: | September till Oktober |
| Doft: | Mild, söt och något honungsaktig doft |
| Bladfärg: | Grågröna blad med krämvit kant, flikiga, svagt rosatonade i kyla, vintergrön i milda zoner. |
| Höjd: | 200-300 cm |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 3 m |
| Växtzon: | 1 – 4 |







