Beskrivning
Produktbeskrivning:Pyramidformat växtsätt med stora, djupt gröna blad. Guldgula blommor under hela säsongen. Halvhöga, stadiga plantor för rabatt eller häckplantering.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Helianthus annuus Waooh! |
| Blomfärg: | Gul |
| Blomningstid: | Juli-Oktober |
| Höjd: | 90cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 30cm |
| Förodling: | Mars-April |
| Direktsås: | April-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 30cm |
| Radavstånd: | 40cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 1cm |
| Antal frö: | 20 frö |







