Beskrivning
Produktbeskrivning:
vita jätte stora blommor, juli-sept, 1,5m, sol, halvskugga,zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Hydrangea paniculata Polar Bear ® |
| Blomfärg: | Blomkoner 30–35cm i renaste vitt med kraftig hållbarhet |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Ovala, klargröna blad med lätt glans; höstfärg i gult; grenverk ljust brunt |
| Höjd: | 150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt, bred buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea paniculata Polar Bear ® |
| Blomfärg: | Blomkoner 30–35cm i renaste vitt med kraftig hållbarhet |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Ovala, klargröna blad med lätt glans; höstfärg i gult; grenverk ljust brunt |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt, bred buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea paniculata Polar Bear ® |
| Blomfärg: | Blomkoner 30–35cm i renaste vitt med kraftig hållbarhet |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Ovala, klargröna blad med lätt glans; höstfärg i gult; grenverk ljust brunt |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt, bred buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea paniculata Polar Bear ® |
| Blomfärg: | Blomkoner 30–35cm i renaste vitt med kraftig hållbarhet |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Ovala, klargröna blad med lätt glans; höstfärg i gult; grenverk ljust brunt |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt, bred buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea paniculata Polar Bear ® |
| Blomfärg: | Vita jätte stora blommor |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Upprätt, bred buske |
| Jord: | Fuktig, väldränerad och mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |







