Beskrivning
Produktbeskrivning:rosagulvit, stark doft, röda bär hösten, 4-5m, juni-sept, sol, skugga, zon 1-6.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 5 m |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 5 m |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 5 m |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 5 m |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 5 m |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Gulvita, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Blågröna blad, ovala till rundade, hela, svagt gul höstfärg. |
| Höjd: | 400-500 cm |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera caprifolium |
| Blomfärg: | Rosagulvit |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Stark doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 400-500 cm |
| Bredd: | 2 – 3 m |
| Läge: | Sol till skugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 1,5 – 2,5 m |
| Växtzon: | 1 – 6 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Doftar starkt på kvällen, mycket rik på nektar, får röda giftiga bär hösten |







