Beskrivning
Produktbeskrivning:Vita spiror med blommor över ett grönt bladverk. Växten får ett tätt och välgrenat växtsätt och den passar bra i rabatten eller en stor kruka.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Physostegia virginiana Crystal Peak White |
| Blomfärg: | Vit |
| Blomningstid: | Juli-September |
| Höjd: | 40cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 20cm |
| Förodling: | Februari-April |
| Livstid: | Ettårig / Annuell, Flerårig / Perenn |
| Plantavstånd: | 20cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 10-30 dagar |
| Sådjup: | 0,1cm |
| Antal frö: | 20 frö |







