Beskrivning
Produktbeskrivning:orangeröd, 60cm, aug-sept, sol, halvsk.BC
Produktegenskaper:
| Blomningstid: | Augusti till September |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 60 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande, upprätt |
| Lämplig till: | Kruka, rabatt |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge, väldränerat, torktålig, salttålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Hare, rådjur, snigel |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | BC |
| Blomningstid: | Augusti till September |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 60 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Tuvbildande, upprätt |
| Lämplig till: | Kruka, rabatt |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge, väldränerat, torktålig, salttålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Hare, rådjur, snigel |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | BC |







