Beskrivning
Produktbeskrivning:
ljusrosa, 50cm, juni-juli, sol, halvskugga, zon 1-6, 3-4st/m.
Produktegenskaper:
| Blomfärg: | Ljusrosa blommor |
| Blomningstid: | Juni-Juli |
| Doft: | Ja |
| Bladfärg: | Runda, gröna blad |
| Höjd: | 0,5-1 m |
| Bredd: | 0,5-1 m |
| Läge: | Sol-Halvskugga |
| Växtsätt: | Bred, låg och rund form |
| Lämplig till: | Häck, soliär, buskage |
| Jord: | Anspråkslös, väldränerad och näringsrik jord |
| Dragväxt: | Ja |
| Planteringsavstånd c/c: | 30-50 cm |
| Växtzon: | 1-6 |
| Planteringstid: | Mars-November |
| Livstid: | Flerårig |
| Övrigt: | Gulorange höstfärger |
| Beskärningstid: | Vårvinter och JAS |
| Blomfärg: | Ljusrosa blommor |
| Blomningstid: | Juni-Juli |
| Doft: | Ja |
| Bladfärg: | Runda, gröna blad |
| Höjd: | 0,5-1 m |
| Bredd: | 0,5-1 m |
| Läge: | Sol-Halvskugga |
| Växtsätt: | Bred, låg och rund form |
| Lämplig till: | Häck, soliär, buskage |
| Jord: | Anspråkslös, väldränerad och näringsrik jord |
| Dragväxt: | Ja |
| Planteringsavstånd c/c: | 30-50 cm |
| Växtzon: | 1-6 |
| Planteringstid: | Mars-November |
| Livstid: | Flerårig |
| Övrigt: | Gulorange höstfärger |
| Beskärningstid: | Vårvinter och JAS |







