Beskrivning
Produktbeskrivning:Speciell sort med tvåfärgade blommor. Många olika, kontrastrika färgmönster. Rikt förgrenande. Fin för rabatt och snitt.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Zinnia elegans Whirlgig Fun |
| Blomfärg: | Blandade färger |
| Blomningstid: | Juni-September |
| Höjd: | 20cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 20cm |
| Förodling: | Mars-April |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 20cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 0,5cm |
| Antal frö: | 75 frö |







