Beskrivning
Produktbeskrivning:rosagulorange, doft, röda bär hösten, 3-4m, juni-sept, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Lonicera x heckrottii American Beauty |
| Blomfärg: | Rosa med gul mitt, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Blågröna blad, ovala till brett äggrunda, hela, gul höstfärg. |
| Höjd: | 300-400 cm |
| Bredd: | 1 – 2 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 1,2 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera x heckrottii American Beauty |
| Blomfärg: | Rosa med gul mitt, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 300-400 cm |
| Bredd: | 1 – 2 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 1,2 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera x heckrottii American Beauty |
| Blomfärg: | Rosa med gul mitt, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni – September |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 3 – 4 m |
| Bredd: | 1 – 2 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 1,2 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera x heckrottii American Beauty |
| Blomfärg: | Rosa med gul mitt, rörformiga blommor i täta knippen. |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Blågröna blad, ovala till brett äggrunda, hela, gul höstfärg. |
| Höjd: | 300-400 cm |
| Bredd: | 1 – 2 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 1,2 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Röda giftiga bär hösten |
| Latinskt namn: | Lonicera x heckrottii American Beauty |
| Blomfärg: | Rosagulorange |
| Blomningstid: | Juni till September |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 300-400 cm |
| Bredd: | 1 – 2 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, lätt fuktigt läge |
| Planteringsavstånd c/c: | 0,8 – 1,2 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Röda giftiga bär hösten |







