Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Capsicum annuum Dulce Italiano |
| Höjd: | 120-160cm |
| Läge: | Sol |
| Skördetid: | Juni-September |
| Förodling: | December-Mars |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 40cm |
| Radavstånd: | 50cm |
| Grotid: | 20-30 dagar |
| Sådjup: | 0.5cm |
| Antal frö: | 10st |







