Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Cucurbita maxima Gold Nugget |
| Läge: | Sol |
| Skördetid: | Augusti-Oktober |
| Förodling: | April-Maj |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 50cm |
| Radavstånd: | 100cm |
| Grotid: | 10-20 dagar |
| Sådjup: | 2-3cm |
| Antal frö: | 10st |







