Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Xerochrysum bracteatum |
| Blomfärg: | Blandade färger |
| Blomningstid: | Juli-Oktober |
| Höjd: | 80-100cm |
| Läge: | Sol |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 15cm |
| Radavstånd: | 15cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 1cm |
| Antal frö: | 50st |







