Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Helianthus annuus Henry Wilde |
| Blomfärg: | Gul |
| Blomningstid: | Juli-September |
| Höjd: | 200cm |
| Läge: | Sol |
| Förodling: | Mars-April |
| Direktsås: | Maj-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 30cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 5-10 dagar |
| Sådjup: | 1cm |
| Antal frö: | 25st |







