Beskrivning
Produktbeskrivning:
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Linum usitatissimum Ilona |
| Blomfärg: | Blå |
| Blomningstid: | Juli-Oktober |
| Höjd: | 80-90cm |
| Läge: | Sol |
| Direktsås: | April-Maj |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 5cm |
| Radavstånd: | 10cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 0,5cm |
| Antal frö: | 300st |







