Beskrivning
Produktbeskrivning:vita jätte stora blommor, juli-sept, 1-1,5m, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | 100-150 cm |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | 100-150 cm |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Hydrangea arborescens Incrediball ® (Strong Annabelle) |
| Blomfärg: | Stora, klotrunda blomställningar i rent vitt som övergår till limevitt |
| Blomningstid: | Juli till September |
| Bladfärg: | Breda, mattgröna blad med tydlig nervatur; grovtandad kant och kraftiga stjälkar |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 100-150 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, bred och mycket kraftig buske |
| Jord: | Fuktighetshållande, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 120 – 150 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |






