Beskrivning
Produktbeskrivning:gulorange, 50-70cm, juni-sept, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Dasiphora fruticosa Mango Tango ® |
| Blomfärg: | Gulorange |
| Blomningstid: | Juli till Oktober |
| Bladfärg: | Vårblad ljusgröna, sommarblad gröna och små |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Låg, kompakt och rund buske |
| Jord: | Väldränerad, lätt till mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Svag gul till gulgrön höstfärg |
| Latinskt namn: | Dasiphora fruticosa Mango Tango ® |
| Blomfärg: | Gulorange |
| Blomningstid: | Juli till Oktober |
| Bladfärg: | Vårblad ljusgröna, sommarblad gröna och små, Svag gul till gulgrön höstfärg |
| Höjd: | 50-70 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Låg, kompakt och rund buske |
| Jord: | Väldränerad, lätt till mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Svag gul till gulgrön höstfärg |
| Latinskt namn: | Dasiphora fruticosa Mango Tango ® |
| Blomfärg: | Gulorange |
| Blomningstid: | Juli till Oktober |
| Bladfärg: | Vårblad ljusgröna, sommarblad gröna och små |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Låg, kompakt och rund buske |
| Jord: | Väldränerad, lätt till mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 70 – 90 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Svag gul till gulgrön höstfärg |







