Beskrivning
Produktbeskrivning:
Vanilla ice bjuder på otroligt vackra blommor i en krämigt vit färg med en lätt gul cirkel runt mitten. En riktig skönhet!
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Helianthus annuus Vanilla Ice |
| Blomfärg: | Krämvit |
| Blomningstid: | Juli-September |
| Höjd: | 120cm |
| Läge: | Sol |
| Förodling: | Mars-April |
| Direktsås: | April-Juni |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 30cm |
| Radavstånd: | 40cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 1cm |
| Antal frö: | 25st |







