Beskrivning
Produktbeskrivning:rosa, doft, 20cm, juni-aug, sol.AB
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Phuopsis stylosa |
| Blomningstid: | Juni till Augusti |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 20 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtsätt: | Marktäckande, mattbildande |
| Lämplig till: | Kantväxt, rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torrt läge, torktålig |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | AB |
| Blomningstid: | Juni till Augusti |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 20 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtsätt: | Marktäckande, mattbildande |
| Lämplig till: | Kantväxt, rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torrt läge, torktålig |
| Planteringsavstånd c/c: | 35 cm |
| Antal / m²: | 8 st |
| Härdighet: | AB |







