Beskrivning
Produktbeskrivning:
guldgul 10-12cm stor frukt som doftar, rå fast vitgult fruktkött, rå syrlig smak, tillagad söt smak, tillagad mjukt fruktkött, mognar okt-nov, kan lagras 2-4 veckor, vitrosa, doft, maj-juni, 3-5m, gul höstfärg, hushållsfrukt, sol, halvskugga, zon 1-3 (4), självfertil.
Produktegenskaper:
| Storlek: | 150 C7,5 |
| Frukt: | Stor, ej för färskkonsumtion |
| Smak: | Syrlig, med toner av päron och citron, doftande |
| Skörd: | September – Oktober |
| Användning: | Hushållsfrukt |
| Pollineras av: | Självfertil |
| Förväntad sluthöjd: | 2 – 4 m |
| Planteringsavstånd: | 5 m |
| Växtzon: | 1 – 2 (3) |
| Frukt: | Stor, ej för färskkonsumtion |
| Smak: | Syrlig, med toner av päron och citron, doftande |
| Skörd: | September – Oktober |
| Användning: | Hushållsfrukt |
| Pollineras av: | Självfertil |
| Förväntad sluthöjd: | 2 – 4 m |
| Planteringsavstånd: | 5 m |
| Växtzon: | 1 – 2 (3) |
| Frukt: | Stor, ej för färskkonsumtion |
| Smak: | Syrlig, med toner av päron och citron, doftande |
| Skörd: | September – Oktober |
| Användning: | Hushållsfrukt |
| Pollineras av: | Självfertil |
| Förväntad sluthöjd: | 2 – 4 m |
| Planteringsavstånd: | 5 m |
| Växtzon: | 1 – 2 (3) |







