Beskrivning
Produktbeskrivning:rosavit, 10cm, juni-juli, sol, halvsk.B
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Sedum lydium |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 10 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Marktäckande, mattbildande |
| Lämplig till: | Mur, rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torktålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Hare, rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 30 cm |
| Antal / m²: | 11 st |
| Härdighet: | B |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 10 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Marktäckande, mattbildande |
| Lämplig till: | Mur, rabatt, stenparti |
| Jord: | Alla jordar, torktålig |
| Dragväxt: | Ja |
| Undviks av: | Hare, rådjur |
| Planteringsavstånd c/c: | 30 cm |
| Antal / m²: | 11 st |
| Härdighet: | B |







