Beskrivning
Produktbeskrivning:gröngul, medelstor till stor, fast saftigt lätt kornigt vitt fruktkött, söt smak med fin arom, mognar sept, kan lagras 3-4 veckor, dessert, bords och hushållsfrukt, grönt kulturarv, sol, zon 1-4, god motståndskraft mot päronskorv.
Produktegenskaper:
| Frukt: | Medelstor till stor med fast och saftigt, något kornigt vitt fruktkött |
| Smak: | Söt med en fin arom |
| Skörd: | September |
| Användning: | Bords- och hushållsfrukt |
| Pollineras av: | Bonne Louise, Clara Frijs, Colorée de Juillet, Conference, Esperens Herre, Williams |
| Förväntad sluthöjd: | 5 – 7 m |
| Planteringsavstånd: | 5 m |
| Grundstam: | P. com |
| Växtzon: | 1 – 4 |
| Frukt: | Medelstor till stor med fast och saftigt, något kornigt vitt fruktkött |
| Smak: | Söt med en fin arom |
| Skörd: | September |
| Användning: | Bords- och hushållsfrukt |
| Pollineras av: | Bonne Louise, Clara Frijs, Colorée de Juillet, Conference, Esperens Herre, Williams |
| Förväntad sluthöjd: | 5 – 7 m |
| Planteringsavstånd: | 5 m |
| Grundstam: | P. com |
| Växtzon: | 1 – 4 |







