Beskrivning
Produktbeskrivning:Dubbla, tegelröda blommor, vackert tecknade med guldgul krona och kronbladskanter. Utmärkt för krukor, lådor och rabattkanter.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Tagetes Honeycomb |
| Blomfärg: | Röd och gulorange |
| Blomningstid: | Juni-Oktober |
| Höjd: | 25cm |
| Läge: | Sol |
| Planteringsavstånd: | 20cm |
| Förodling: | Mars-April |
| Livstid: | Ettårig / Annuell |
| Plantavstånd: | 20cm |
| Radavstånd: | 30cm |
| Grotid: | 5-15 dagar |
| Sådjup: | 0,5cm |
| Antal frö: | 70 frö |







