Beskrivning
Produktbeskrivning:
gröna 30-50cm långa blad, våren kopparfärg, ljusgrön, maj-juni, 6-8cm stora valnötter i okt-nov, gul höstfärg, 10-15m, sol, zon 1-3 (4), självfertil.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Juglans regia Buccaneer |
| Blomfärg: | Ljusgrön |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Bladfärg: | Gröna 30-50cm långa blad, kopparfärgade på våren |
| Höjd: | 1000-1500 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | 6-8cm stora valnötter i okt-nov, gul höstfärg, självfertil |
| Latinskt namn: | Juglans regia Buccaneer |
| Blomfärg: | Ljusgrön |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Bladfärg: | Gröna 30-50cm långa blad, kopparfärgade på våren |
| Höjd: | 1000-1500 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | 6-8cm stora valnötter i okt-nov, gul höstfärg, självfertil |
| Latinskt namn: | Juglans regia Buccaneer |
| Blomfärg: | Ljusgrön |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Bladfärg: | Gröna 30-50cm långa blad, kopparfärgade på våren |
| Höjd: | 1000-1500 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | 6-8cm stora valnötter i okt-nov, gul höstfärg, självfertil |
| Latinskt namn: | Juglans regia Buccaneer |
| Storlek: | 150 C7,5 |
| Blomfärg: | Ljusgrön |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Bladfärg: | Gröna 30-50cm långa blad, kopparfärgade på våren |
| Höjd: | 1000-1500 cm |
| Läge: | Sol |
| Växtzon: | 1 – 3 (4) |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | 6-8cm stora valnötter i okt-nov, gul höstfärg, självfertil |







