Beskrivning
Produktbeskrivning:
vit m lila mitt, doft, maj-juni, 2-3m, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Syringa chinensis Bicolor |
| Blomfärg: | Medelstora klasar, vita med tydlig lila mitt |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Doft: | Stark, söt, intensiv doft |
| Bladfärg: | Äggrunda till hjärtformade, friskt gröna |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hög, bred och buskig buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Tålig: | Torktålig |
| Latinskt namn: | Syringa chinensis Bicolor |
| Blomfärg: | Medelstora klasar, vita med tydlig lila mitt |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Doft: | Stark, söt, intensiv doft |
| Bladfärg: | Äggrunda till hjärtformade, friskt gröna |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Bredd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hög, bred och buskig buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Tålig: | Torktålig |
| Latinskt namn: | Syringa chinensis Bicolor |
| Blomfärg: | Medelstora klasar, vita med tydlig lila mitt |
| Blomningstid: | Maj till Juni |
| Doft: | Stark, söt, intensiv doft |
| Bladfärg: | Äggrunda till hjärtformade, friskt gröna |
| Höjd: | 200-300 cm |
| Bredd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hög, bred och buskig buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Tålig: | Torktålig |







