Beskrivning
Produktbeskrivning:vitrosa, doft, rosa frukter, 4-8m, juli-okt, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Fallopia baldschuanica Aubertii |
| Blomfärg: | Vitrosa, små blommor i stora, luftiga klasar. |
| Blomningstid: | Juli – Oktober |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 8 m |
| Bredd: | 3 – 7 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 5 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Rosa frukter på hösten |
| Latinskt namn: | Fallopia baldschuanica Aubertii |
| Blomfärg: | Vitrosa, små blommor i stora, luftiga klasar. |
| Blomningstid: | Juli till Oktober |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Ljusgröna blad, brett hjärtformade till äggrunda, hela, gul höstfärg. |
| Höjd: | 400-800 cm |
| Bredd: | 3 – 7 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 5 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Rosa frukter på hösten |
| Latinskt namn: | Fallopia baldschuanica Aubertii |
| Blomfärg: | Vitrosa, små blommor i stora, luftiga klasar. |
| Blomningstid: | Juli – Oktober |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 8 m |
| Bredd: | 3 – 7 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 5 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Rosa frukter på hösten |
| Latinskt namn: | Fallopia baldschuanica Aubertii |
| Blomfärg: | Vitrosa, små blommor i stora, luftiga klasar. |
| Blomningstid: | Juli – Oktober |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 4 – 8 m |
| Bredd: | 3 – 7 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 5 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Rosa frukter på hösten |
| Latinskt namn: | Fallopia baldschuanica Aubertii |
| Blomfärg: | Vitrosa |
| Blomningstid: | Juli till Oktober |
| Doft: | Doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 400-800 cm |
| Bredd: | 3 – 7 m |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Jord: | Alla jordar, väldränerat |
| Planteringsavstånd c/c: | 2 – 5 m |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Övrigt: | Rosa frukter på hösten |







