Beskrivning
Produktbeskrivning:
vit, fylld, stora blo, mild doft, 2-3m, juni-juli, sol, halvskugga, zon 1-5.
Produktegenskaper:
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild doft |
| Bladfärg: | Grön |
| Höjd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | =CONCATENATE(#REF!,” cm”) |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Medelhög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |
| Latinskt namn: | Philadelphus x viriginalis Virginal |
| Blomfärg: | Fyllda, snövita skålformade blommor, 4–6cm, knopp vit |
| Blomningstid: | Juni till Juli |
| Doft: | Mild till medelstark, söt |
| Bladfärg: | Ovala blad i friskt grönt; höstfärg i gult |
| Höjd: | 200-300 cm |
| Läge: | Sol till halvskugga |
| Växtsätt: | Hög, upprätt buske |
| Jord: | Väldränerad, mullrik och näringsrik jord |
| Planteringsavstånd c/c: | 200 – 250 cm |
| Växtzon: | 1 – 5 |
| Planteringstid: | Mars-Oktober |
| Livstid: | Flerårig / Perenn |







